Jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Większość z nas siedzi w domu przed komputerem. Niektórzy tylko wieczorami, niektórzy pracują z domu i spędzają przy biurku kilka, a nawet kilkanaście godzin. Co zrobić, żeby to miejsce było przyjemne i zachęcało do pracy? No i oczywiście – żeby było modne?

Kto zagląda na Pinterest ten wie – wystarczy kilka trików i macie miejsce do pracy jak z obrazka 🙂 Od czego zatem zaczynamy?

Biurko – Ikea lub hairpin legs

Gdzie znajdziecie ładne i tanie biurko? Ikea. I o ile czasami warto zapłacić trochę więcej za mebel wykonany na wymiar, przez stolarza, to w przypadku biurka zupełnie nie jest to konieczne. Zobaczcie kilka moich propozycji:

1 / 2 / 3 / 4 / 5

Drugi wariant to zakup gotowego blatu (Ikea, najbliższy stolarz lub sklep typu Leroy Merlin) i połączenie go z nogami np. hairpin legs.

Krzesło

Tu sprawa jest bardziej skomplikowana. Bo albo ergonomia, albo piękny design. Zazwyczaj typowe krzesła do pracy nie grzeszą pięknym wyglądem, a jak już są względnie ładne, to kosztują majątek. Dlatego wariant drugi to zakup krzesła, które jest ładne i nas nie zrujnuje.

1 / 2 / 3

Tablica kredowa lub korkowa

To kolejny must have, jeżeli chcecie mieć kącik do pracy rodem z Insta. I nie ma w tym nic złego, bo jest to również całkiem praktyczne rozwiązanie. Możecie kupić gotowe tablice, albo wybrać wersję DIY i pomalować ścianę farbą albo przykleić korek.

 

1 / 2 / 3 / 4

Siatka

Jako alternatywa dla korka i kredy. Co Wy na to?

1 / 2

Dodatki

Oczywiście dopełnieniem całości muszą być stylowe dodatki – zegar, długopis, ołówek, notes lub kalendarz, czarno-biały plakat itp.

Kolory

Oczywiście wszystko, o czym pisaliśmy musi być w kolorze białym lub czarnym. Ewentualnie dąb. Często bielony. Kolorystyka stonowana, cały czas królują odcienie szarości.

 

Poniżej trochę inspiracji z Pinterest: